Profesionalni debiU argentinskoj Primeri División za Independiente u dobi od 15 godina 35 dana
PoložajNapadač
Trener / mentorRicardo Bochini
Recardo Bochini
Zapisi (glavni)• Postao je najmlađi nogometaš 5. srpnja 2003. godine koji je debitirao u argentinskoj Primeri División u dobi od 15 godina i 35 dana.
• Agüero je 2007. postigao 6 golova na FIFA-inom svjetskom kupu do 20 godina i osvojio 'Zlatnu čizmu' na turniru. Osvojio je čak i 'Zlatnu loptu' za najboljeg igrača turnira.
• U sezoni 2010-11. Igrajući za Atlético Madrid, postigao je svoj prvi hat-trick u karijeri protiv Mallorce.
• Igrajući za klub Premier lige Manchester City Zabio je 105 golova u 152 nastupa, imao je najviši omjer golova u minuti u povijesti Premier lige od osnutka 1992. godine, u prosjeku po jedan gol svake 109 minute.
• Zajednički je rekorder, jer je većina strijelaca golova na jednoj utakmici Premier lige, čak i najbrže u tome, pet golova u 23 minute 34 sekunde vremena utakmice.
• Najveći je strijelac južnoameričkih golova u povijesti Premier lige.
• 2015. Copa America u San Juanu protiv Bolivije postigao je svoj prvi međunarodni hat-trick u pobjedi od 5: 0.
Prekretnica u karijeri• Kada je postao najbolji strijelac i najbolji igrač turnira u 2007. FIFA-inom U-20 Svjetskom kupu.
HobijiSlušanje glazbe Cumbia
KontroverzeU svojoj Atlético karijeri postigao je pobjednički pogodak protiv Recreativa iz Huelve 14. listopada 2006. godine koristeći ruke, tek drugi pogodak za klub.
Najdraže stvari
Omiljena hranaArgentinski roštilj
Djevojke, obitelj i još više
Bračni statusRazveden 2012. nakon četiri godine zajedno s Gianinnom Maradona.

• Pije li Sergio Agüero alkohol?: Da
  • Nadimak Sergio je Kun, koji je prikazan na njegovoj košulji, dali su njegovi praroditelji iz Sergiovog omiljenog T.V programa Kum-Kum.
  • Leonela Messija opisao je kao brata u svojoj autobiografiji 'Born to Rise'.

Sergio Aguero s Leonelom Mesijem

• Agüero ima tetovažu na unutarnjoj strani desne ruke upisanu u Tengwar.
  • Agüero se smatra jednim od najboljih napadača na svijetu. U svojoj nogometnoj karijeri postigao je više od 200 golova.
  • Pomogao je Argentini da osvoji zlatnu medalju u olimpijskom Pekingu 2008. protiv Brazila sa 3: 0, u kojem je Agüero postigao dva gola.
  • Najmlađi je igrač koji je u nogometu debitirao u dobi od 15 godina i 35 dana, čime je oborio rekord koji je prethodno držao Diego Maradona.
  • Nagodio se s Gianninom Maradona (kćerkom Diega Maradone) 2009. Međutim, Par se razdvojio 2012. Imaju sina Benjamina.
  • Nakon 44 godine, golom Agüera, Manchester City osvojio je svoj prvi naslov prvaka 2011. godine.